نحوه انتخاب بهترین لباسشویی هنگام خرید
پیدا کردن ماشین لباسشویی مناسب کار آسانی نیست . هر خانه 3 یا 5 بار لباسشویی در هفته و یا حتی بیشتر را  دارد.
چگونه ماشین لباسشویی را انتخاب کنیم؟
محبوب ترین نوع لباسشویی چیست؟
کدام یک برای شما مناسب است؟
بیایید با دانستن کمی بیشتر درباره لباسشویی ها  بهترین انتخاب را پیدا کنیم
 
 
ماشین لباسشویی با بارگیری بالا
 
قدیمی ترین مدل ماشین های لباسشویی که درب آنها در بالا بود و شما می توانستید در وسط برنامه شستشو درب آن را باز کنید و لباسهای بیشتری را به آن اضافه کنید. اما معمولاً این نوع ماشین لباسشویی ها نسبت به سایر مدل های موجود گنجایش  بار کمتری دارد و از بازده کمتری نیز برخوردار است. این نوع لباسشویی ها به آب بیشتری احتیاج دارند و به دلیل موتور ضعیف چرخه خشک کردن لباسها خیلی ضعیف است .
ماشین لباسشویی های دارای بارگیری بالا از سایرین نیز کوچکتر هستند و شما نمی توانید چیزی را در قسمت بالای آنها ذخیره کنید.
 
 
رایج ترین ماشین لباسشویی های بازار  لباسشویی هایی هستند که از درب جلو بارگیری و تخلیه می شوند. این کارآمدترین مدل از بسیاری جهات است. حجم آنها بزرگتر است و بار بیشتری می گیرند و موتور پر قدرت تری دارند و لباسهای شما پس از چرخه شستشو و خشک کردن ،  تقریباً آماده پوشیدن می شوند.
این نوع لباسشویی ها همچنین دارای برنامه های شستشوی بیشتر هستند و شما می توانید انتخاب کنید چه مقدار آب  را برای یک چرخه شستشو نیاز خواهد شد، بنابراین شما می توانید در مصرف  آب و انرژی صرفه جویی کنید. لباسشویی های درب از جلو معمولاً نتایج بهتری در بهره وری انرژی دارند که باعث افزایش عمر دستگاه می شود.
طراحی از اهمیت  زیادی برخوردار است و شما می توانید بسیاری از مدل های  لباسشویی یکپارچه را پیدا کنید تا با ظاهری زیبا و یکنواخت با سبک آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد.
 
 هنگام خرید لباسشویی به چه ویژگی هایی توجه کنیم؟
 
 
 
مصرف انرژی
 
 

مصرف انرژی و مصرف آب دو عاملی هستند که تعیین می کنند ماشین لباسشویی شما در طول سال به چه میزان هزینه نیاز خواهد داشت . سیستم برچسب انرژی اتحادیه اروپا  از +++A  به A را درجه بندی می کند که درجه های بالاتر کارآمد تر هستند،مثلا ماشین لباسشویی با برچسب انرژی +++A در رده لباسشویی های کم مصرف و اقتصادی می باشد . تفاوت بین ماشین های لباسشویی با مارک های مختلف که یک رده مصرف انرژی دارند بسیار ناچیز است .

هر برچسب انرژی همچنین حاوی رقمی برای مصرف برق ماشین لباسشویی است که دارای کیلووات ساعت در سال و میزان مصرف آب در لیتر در سال است. به دنبال دستگاهی با کمترین ارقام باشید .بین مدل های مختلف تفاوت زیادی وجود دارد.

اندازه دیگ لباسشویی

اندازه دیگ به عنوان کل وزن شستشوی  که می تواند در دستگاه بارگیری شود ، بیان شده است. برای یک خانواده معمولی ، یک درام 6 کیلوگرمی کافی خواهد بود ، اما یک درام بزرگتر 8 یا 10 کیلوگرمی می تواند بسیارکارامدتر باشد. نه تنها به شما اجازه می دهد لباس های بیشتری را با یک بار شستشو دهید بلکه  می توانید وسایل بزرگتر مانند پتو و پرده را بشویید.
یک درام بزرگتر مصرف کمتری هم دارد .مقدار لباسی که برای شستشو دارید اگر در لباسشویی بزرگتر بگدارید به آب و مواد شوینده کمتری تسبت به لباسشویی های کوچکتر نیاز دارد. 
 
سرعت چرخش
 
 

سرعت چرخش به شما می گوید که سرعت درام قادر به چرخش  در دقیقه (دور در دقیقه) است. به طور کلی ، هرچه سرعت چرخش سریعتر باشد ، هنگام اتمام دستگاه ، شستشوی شما خشک تر خواهد شد. ماشینهای شستشوی معمولی ممکن است در حدود 1100 دور در دقیقه بچرخد ، اما برای بهترین کارایی به دنبال یک ماشین 1400 دور در دقیقه یا 1600 دور در دقیقه باشید.

کلیه ماشینهای لباسشویی دارای پایه قابل تنظیم هستند و مهم است که هنگام نصب اطمینان حاصل کنید که دستگاه کاملادر سطح خوبی قرار گرفته باشد. اگر ماشین لباسشویی خوب مستقر نشود لرزش و سروصدای آن بیشتر و دوام و کارکرد لباسشویی را کاهش می دهد.

ویژگی های خاص

هر تولید کننده ماشین لباسشویی دارای ویژگی های خاص خود است که به منظور بهبود کیفیت شستشو و صرفه جویی در هزینه طراحی شده است. به عنوان مثال ، فناوری Ecobubble سامسونگ مواد شوینده را با استفاده از آب و هوا حل می کند تا حباب هایی را ایجاد کند که به راحتی نفوذ کرده و لباس ها را تمیز می کنند. چرخه شستشوی 15 درجه سانتیگراد نیز می تواند در کاهش هزینه به شما کمک کند.

 

برنامه های شستشو
 
به چرخه مخصوص شستشو در ماشین لباسشویی دقت کنید. یک لباسشویی دارای مجوز Woolmark می تواند لباسهای پشمی را شستشو دهد ، در حالی که برخی از ماشین ها حالت های ابریشمی خاصی دارند.  بعضی از ماشین ها دارای تنظیمات ضد لکه و ضدچروک هستند ، که می توانند انواع کله های چربی و ... را در کمترین زمان تمیز کنند و اتو کردن لباسها در پایان شستشو را آسان تر می کند.
 
نمایش و سهولت استفاده
 
از آنجا که ماشین های لباسشویی هر روز باهوش تر و باهوش ترمی شوند ، داشتن مدلی مهم است که درک و استفاده از آن آسان باشد.به راحتی بتوانید برنامه های خود را انتخاب کنید و یا لباسشویی را شخصی سازی کنید . داشتن ماشین لباسشویی با نمایشگر واضح نیز می تواند مفید باشد.نمایشگر تنظیمات و مدت زمان باقی مانده چرخه شستشو را برای شما نمایش می دهد .
 
 
بهترین مارک های خرید کدامند؟
 
حتی ارزان ترین لوازم خانگی مارک دار قادر هستند نیازهای شما را چند سالی تامین کنند  ، اما تولید کنندگان آلمانی و کره جنوبی معمولاً در مورد ویژگی ها ، قابلیت اطمینان و کیفیت ساخت از بهترین شهرت برخوردار هستند.
 
 
 
برحسب نیاز شما ممکن است به موارد زیر علاقه مند باشید
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha